Žlutou barvu si zamilujeme na květech slunečnic, tam působí přirozeně, stejně jako slunce na obloze, a máme z takových prosluněných dnů dobrý pocit. To samé však nelze tvrdit o zažloutlém chrupu, ten je naopak známkou nějakého defektu, zdravotního problému či handicapu, a obvykle souvisí s nevhodným životním stylem.
Říká se, že kvalita zubů, vlasů a naší pleti svědčí i o vnitřním stavu každého z nás, na těchto tělesných „periferiích“ se totiž projeví nedostatky velmi brzy, ještě před tím, než jsou zasaženy důležité tělesné orgány. Máme tak dobrou příležitost lépe chápat, že by bylo vhodné něco změnit. To také vysvětluje, proč lidé poměrně mladí, ačkoli již nemají vlasy, nebo pokrývka hlavy již ztratila svou původní barvu, a kůže je vrásčitá a není pružná, jsou relativně zdraví a schopní pracovního či sportovního výkonu.
Výhodou procesu změny životního stylu je v takovém případě i rychlejší náprava do původního stavu. Tím se rychle zbrzdí proces stárnutí a mnohdy se dokonce organismus regeneruje tak, že může i omládnout. Vlasy mohou dorůst, zlepšit svůj vzhled, stejně tak pokožka může projít omlazovací kúrou. To samé platí i o zubech, jestliže je máte zažloutlé, nevěšte hlavu, vše se dá napravit.
Vybělení zubů přírodní cestou
Příčiny žlutého povlaku na zubech mohou být různé, počínaje cigaretovým kouřem a konče zubním plakem, který vzniká nevhodnou stravou a stresem, což způsobuje překyselení organismu. Tím se v ústní dutině množí patogenní bakterie a začíná celý řetězec negativních událostí. Přerušit jej můžeme třeba kurkumou. Ta je sice přirozeně žlutá, ale na zubech působí jako bělidlo. Smíchejte ji s kokosovým nebo olivovým olejem a použijte běžný kartáček na zuby, na jaký jste zvyklí. V průběhu procesu bělení se uvolňují z kurkumy na zuby rostlinné flavonoidy a minerální prvky a tím se podporují zásadotvorné procesy na zubní sklovině a dásních, tím pádem je sklovina lépe vyživena a rychleji se odplavují nánosy žlutavého povlaku.