Dva měsíce rehabilitací, po těžkém pracovním úrazu, se chýlí ke konci a mysl se začíná upínat k návratu domů.Vzhledem k závažnosti zranění bude potřeba ještě minimálně dva měsíce používat invalidní vozík. A radost z návratu domů začíná kazit obava, jak se do bytu ve třetím poschodí dopravit. Dolní končetiny ještě chůzi do schodů nezvládnou. Hledání informací, jak se s touto situací vyrovnali další, stejně postižení pacienti, kteří nežijí v bezbariérových bytech, přineslo ovoce. Po přečtení článku v internetovém magazínu svítá naděje, že se situace dá vyřešit. A to dokonce bez stavebních úprav a velkých finančních nákladů.

vozíčkář

Fungují dobře

Pro všechny, kteří se ocitli na invalidním vozíku dočasně, je možnost si schodolezy pouze zapůjčit.Na dobu, která bude potřeba pro jejich rekonvalescenci. Výběr je ze dvou typů schodolezů. Jeden je kolečkový, druhý pásový. Vzhledem k tomu, že schodiště v domě je točité, vhodnější bude kolečkový schodolez. První model je vybaven pohodlným sedákem s opěrkami a hodí se nejen pro jízdu na schodech, ale také pro jízdu po zahradě anebo ve městě. Zdolává bez problémů schody i svahy. Druhý z modelů je vhodný pro všechny druhy invalidních vozíků, bez ohledu na jejich rozměry. Není potřeba odpojovat kola vozíku, stačí jenom najet na plošiny, na kterých je vozík pevně a bezpečně zajištěn zábranou zadního opěradla.

schodiště

Plošiny se dají snadno sklopit. Tento schodolez je skladný jak v bytě, tak v autě. Nakonec padne rozhodnutí pro třetí model schodolezu. Ten je po předání připraven ihned k použití. Je dodáván s vlastním kolečkovým křeslem, které je již předem vybavené dvěma adaptéry, nezbytnými pro připojení ke schodolezu. Na rovině jej lze používat jako normální invalidní vozík, a to i s připojeným schodolezem, nebo bez něho. Problém je vyřešen a obava z návratu domů je zažehnána.